Ošetrenie aknetickej pokožky

Akné je jedno z najčastejších ochorení kože, častokrát považované za banálne ochorenie s minimálnym záujmom o jeho liečbu.

Vo väčšine prípadov sa akné postupne zhoršuje, s maximom za 3- 5 rokov od začiatku ochorenia, kedy sa prejavy akné najvýraznejšie.

Na vzniku ochorenia sa podieľajú štyri hlavné faktory:

  1. porucha rohovatenia buniek vo vlasovom folikule a upchatie vlasového folikulu
  2. zvýšená produkcia mazu
  3. zmnoženie baktérií
  4. zápal

Liečba akné

Mastná a zmiešaná pleť potrebuje reguláciu kožných lipidov a musí vytvoriť na pokožke rovnovážny stav, aby sa zachovali prirodzené ? ochranné funkcie pokožky. Pleť so sklonom k tvorbe akné potrebuje eliminovať tvorbu a nekontrolované množstvo acidobázických baktérií, ktoré sú príčinou zápalových procesov.

Ošetrenie takejto pokožky začína obnovou ochrannej bariéry. Pomáha ošetrenie presoterapiou, ktorá správnou drenážou pôsobí na uvoľnenie voľného množstva toxínov. Pri dodržiavaní správnych postupov sa dá akné veľmi dobre zvládnuť. Ideálnych výsledkov môžeme dosiahnuť s použitím vákuovej masáže s prístrojom SPM VACUPRESS, kedy sa pokožka dokonale vyčistí, prekrví, povzbudí sa metabolizmus a odvedú sa jeho splodiny.

V kombinácii s ultrazvukom je určený preparát SEBO FLUID BIO SONO CONCENTRATE, ktorý obsahuje enzimatické komlexy a ďalšie účinné látky.

Medzi daľšie účinné prípravky určené k ošetreniu problematickej pleti typu akné, pri nadmernej, alebo naopak nedostatočnej funkcii mazových žliaz a pleti s poškodeným ochranným filmom, je prípravok SEBO CARE s obsahom enzimatických komlexov. Enzimatická reakcia sa spúšťa v okamžiku nanesenia prípravku na pokožku. V kombinácii s ostatnými zložkami má antiseptický, antibakteriálny a upokojujúci efekt. Obmedzuje zčervenanie, opuchy na pokožke a svrbenie.

Liečba akné si vždy vyžaduje aj spoluprácu klienta. Popri profesiionálnom ošetrní je k dispozícii rada kozmetických prípravkov určených pre každodenné ošetrenie pokožky v domácom prostredí.